Στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου στις 11.30, στο πλαίσιο των οδηγιών της Πολιτικής Προστασίας και του ΥΠΑΙΘΑ για την υλοποίηση ενεργειών που σχετίζονται με την ενημέρωση και την εκπαίδευση του προσωπικού και των μαθητών σε θέματα αυτοπροστασίας από Φυσικές και Ανθρωπογενείς Καταστροφές, ο κ. Δούφλιας Ευάγγελος MSc « Διαχείριση Καταστροφών και Κρίσεων» και συνεργάτης της Αντιπεριφέρειας Πολιτικής Προστασίας Δυτ. Μακεδονίας,, παρουσίασε με βιωματικό και διαδραστικό τρόπο σε όλες τις τάξεις θέματα πολιτικής προστασίας - καταστροφικά φαινόμενα όπως είναι ο σεισμός, οι πλημμύρες οι έκτακτες επικίνδυνες για τη ζωή συνθήκες κι έγινε επίδειξη της χρήσης των πυροσβεστήρων στους εκπαιδευτικούς. Η πρόληψη και πρωτίστως η ενημέρωση Σώζουν Ζωές! Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Δούφλια για την εξαιρετικά χρήσιμη και πολύτιμη Παρουσίασή του στη σχολική μας κοινότητα.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 38 guests και κανένα μέλος