Τιμήσαμε και φέτος τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών στις 30 Ιανουαρίου.

Τριφυλία: Τιμούν και εορτάζουν τους Τρεις Ιεράρχες - ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΘΑΡΡΟΣ

Το τμήμα παρέλασης συνόδεψε τη σημαία στον εκκλησιασμό, ενώ οι υπόλοιπες τάξεις, που  έμειναν στο σχολείο, συζήτησαν για το έργο τους, έμαθαν για τη ζωή τους και ζωγράφισαν για την ημέρα.

Βασιλόπιτα τσουρέκι ή κέικ: Πόσες θερμίδες περιέχει και ποια να προτιμήσετε  – Thestival

Στις 10:00 ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μοίρασε σε κάθε τάξη τα τσουρεκάκια και ο τυχερός κάθε τάξης πήρε ως δώρο ένα βιβλίο. Ο τυχερός ή μάλλον η τυχερή της βασιλόπιτας των δασκάλων ήταν η κ. Αγγελική της Ε1'  τάξης.

Ευχαριστούμε το Σύλλογο για την προσφορά της βασιλόπιτας και ευχόμαστε να είναι όλοι γεροί και πάντα κοντά στο σχολείο.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 29 guests και κανένα μέλος