Στον Ιερό Ναό Αγίου Νικάνορος Καστοριάς την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε με την ευλογία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου μας κ. Καλλινίκου, μετά την Αρχιερατικὴ Θεία Λειτουργία η βράβευση των μαθητών, που έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό εκθέσεων των μαθητών της Ε΄ και Στ΄ Τάξεως των Δημοτικών Σχολείων της Π.Ε. Καστοριας μέ θέμα: «Ἡ οἰκογένεια σέ κάθε ἐποχή ὑπῆρξε τό ἀσφαλές λιμάνι γιά ὅλα της τά μέλη. Τί σημασία ἔχει γιά ἐσᾶς σήμερα ἡ οἰκογένεια καί τί σᾶς προσφέρει;».

Στον διαγωνισμό έλαβαν μέρος 153 μαθητές και μαθήτριες από όλα σχεδόν τα σχολεία της Π.Ε. Καστοριάς και η μαθήτριά μας Παπαδοπούλου Νεφέλη της ΣΤ΄ τάξης έλαβε εύφημο μνεία. Συγχαρητήρια θερμά σε όλους τους μαθητές μας των Ε΄ και Στ΄ τάξεων που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό και ιδιαίτερα στην Νεφέλη με ευχές για υγεία, φώτιση και καλή πρόοδο.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 34 guests και κανένα μέλος