Η Διευθύντρια του 5ου Δημοτικού Σχολείου Καστοριάς, ο Σύλλογος Διδασκόντων και το Δ. Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου, ευχαριστούμε θερμά τους κάτωθι δωρητές για την ευγενική προσφορά τους, να στηρίξουν οικονομικά αλλά και ηθικά τη συμμετοχή του σχολείου μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα στις 30-31 Μαρτίου.

Ιερά Μητρόπολη Καστοριάς και τις Ενορίες του Αγίου Νικάνορα και Αγίων Πάντων.

Δήμαρχο Καστοριάς κ. Ιωάννη Κορεντσίδη και την Δημοτική Αρχή.

ACTIVE SA Πρόεδρο κ. Φραντζέζο Δημήτρη.

Σχήμα Λόγου- Κέντρο Ανάπτυξης Δεξιοτήτων κ. Παπαρίζο Α. Κων/νος.

PKZ ΑΒΕΕ κ Παπαδόπουλο Χρήστο.

Οδομπετόν Α.Τ.Ε Α.Γάρος- Ξ.Κοχλιάδης.

DTS Ditsios Δίτσιος Ναούμ.

Η προσφορά αυτή αξιοποιήθηκε για την αγορά απαραίτητων για την ολοκλήρωση του project μας υλικών, καθώς και για τη μετακίνηση και διαμονή μας στην Αθήνα.      Η συμμετοχή μας σε αυτόν τον διαγωνισμό συνέβαλλε στο να ενισχυθεί η  ανάπτυξη των δεξιοτήτων μας στην τεχνολογία και την επιστήμη, ενώ προσέφερε επίσης μια πολύτιμη ενθαρρυντική εμπειρία για την ομαδική εργασία και την καινοτομία. Η υποστήριξή των παραπάνω δωρητών μας υπήρξε κρίσιμη για την επίτευξη των στόχων μας κι εκτιμήθηκε από όλη τη Σχολική μας Κοινότητα βαθύτατα.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους ευγενικούς δωρητές μας.

Εκ μέρους του 5ου Δ. Σ. Καστοριάς

Αγνή Ι Κανδύλη