Ομάδα μαθητών του Σχολείου μας και ο υπεύθυνος Καθηγητής Πληροφορικής Μήλιος Αθανάσιος,μαζί με την υποστήριξη της Διευθύντριας Κας. Κανδύλη Αγνής έλαβαν μέρος στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής που διεξήχθη στις 30-31 Μαρτίου στην Αθήνα. Δεχτήκανε τα συγχαρητήρια και τον θαυμασμό από τον Δρ. Σταμάτιο Κριμιζή, Πρόεδρο της Ακαδημίας Αθηνών, από τον Πρόεδρο του STEM Education κ. Ιωάννη Σολαμακίδη, τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, Νίκο Αμανατίδη και την Σύμβουλο Κοζάνης Κας. Μαρίνας Χαρισοπούλου. Κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού, στον οποίο συμμετείχαν οι ομάδες που πέρασαν ως οι καλύτερες των περιφερειακών διαγωνισμών, οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να επιδείξουν τις δεξιότητές τους στον τομέα της ρομποτικής, να επιλύσουν προκλήσεις και να αναπτύξουν καινοτόμες λύσεις. Οι μαθητές μας δεν συμμετείχαν απλά, αλλά ξεχώρισαν με την εξαιρετική τους επίδοση και προσέλκυσαν το ενδιαφέρον του κοινού και των κριτών με την παρουσίασή τους.Η συμμετοχή τους ήταν μια εμπειρία πλούσια σε μάθηση, συνεργασία και δημιουργικότητα. Η προσπάθεια όλων ενισχύει την εκπαιδευτική κοινότητα και παρέχει στους μαθητές ευκαιρίες για ανάπτυξη δεξιοτήτων που τους εξοπλίζουν για το μέλλον.
Μας κάνατε ιδιαίτερα περήφανους!!!!Να συνεχίσετε έτσι!!!Το μέλλον σας ανήκει!!!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 98 guests και κανένα μέλος