Αγαπητοί γονείς,

1. Την Πέμπτη 26 Οκτωβρίου, τις δύο τελευταίες ώρες, οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων θα παρακολουθήσουν την εκδήλωση που έχει ετοιμάσει η Δ’ τάξη. Τη συγκεκριμένη μέρα, τα παιδιά της Δ’ τάξης θα πρέπει να φέρουν μαζί τους σε μια τσάντα τις στολές τους, τις οποίες θα φορέσουν λίγο πριν την εκδήλωση.
  1. Την επόμενη μέρα, Παρασκευή 27 Οκτωβρίου, στις 10:00 π. μ., η ίδια εκδήλωση θα παρουσιαστεί στους γονείς και υπόλοιπους συγγενείς των παιδιών της Δ΄ τάξης. Η διάρκειά της υπολογίζεται σε 1 ώρα. Σε αυτήν την περίπτωση τα παιδιά θα έρθουν ντυμένα, μισή ώρα νωρίτερα, δηλαδή στις 9:30. Εννοείται πως την εκδήλωση μπορούν να την παρακολουθήσουν και όσα από τα παιδιά των άλλων τάξεων το επιθυμούν. Η λήξη της υπολογίζεται στις 11:15.

Όσον αφορά στην Στ’ τάξη και τα υπόλοιπα παιδιά που συμμετέχουν στην παρέλαση:

1. Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου, το τμήμα της σημαίας (σημαιοφόρος και παραστάτες) και ο καταθέτης θα πρέπει να βρίσκονται στις 11:45 π.μ. στην πλατεία Μακεδονομάχων, όπου θα γίνει η κατάθεση στεφάνων στο μνημείο των Ηρώων. Η μετάβαση των μαθητών και μαθητριών του τμήματος της σημαίας και του καταθέτη, θα γίνει με ευθύνη των γονέων τους.
  2. Την επόμενη μέρα, Σάββατο 28η Οκτωβρίου, το τμήμα της σημαίας θα πρέπει να βρίσκεται στις 09:50 π.μ. στον Μητροπολιτικό ναό Καστοριάς για την παρακολούθηση της Δοξολογίας. Τα παιδιά θα μεταβούν στο χώρο με ευθύνη των γονέων τους και εκεί θα τους αναμένει ο δάσκαλος κ. Γιώργος Τσιάντας. Μετά το τέλος της δοξολογίας, το τμήμα της σημαίας, συνοδευόμενο από τον κ. Τσιάντα, θα μεταβεί στο χώρο συγκέντρωσης των τμημάτων που θα συμμετέχουν στην παρέλαση, στη συμβολή των οδών Μ. Αλεξάνδρου με Ορέστου.-ESTRELLA, πρώην ΗΔΙΣΤΟΝ- (Ώρα συνάντησης 11:30 π.μ.)
  3. Στον ίδιο χώρο και την ίδια ώρα (11:30 π. μ.) θα πρέπει να έχουν μεταβεί εκεί και οι υπόλοιποι μαθητές και μαθήτριες που συμμετέχουν στην παρέλαση. Θα τους αναμένει εκεί η γυμνάστρια του σχολείου μας κ. Στέλλα Χριστοδούλου. Όπως ήδη γνωρίζετε η έναρξη της παρέλασης έχει προγραμματιστεί για τις 12:00 μ. μ.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 75 guests και κανένα μέλος