Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Καστοριάς, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Καστοριάς, Οι εκδόσεις ΘΥΡΑ και το βιβλιοπωλείο “Πάπυρος“ σας προσκαλούν στη διαδραστική παρουσίαση του παραμυθιού:«Ο Κόμης Σπάτουλας και η Βιταμίνη D» με την συγγραφέα και διαιτολόγο Σοφία Μπάμπου.Η υγεία είναι το πολυτιμότερο αγαθό που μπορούμε να προσφέρουμε στα παιδιά μας.Μέσα από το παραμύθι γονείς και παιδιά θα αποκτήσουν γνώσεις γύρω από το ρόλο της βιταμίνης D και το πως προάγει την υγεία. Η δραματοποίηση θα γίνει με τον πιο διασκεδαστικό τρόπο ώστε να χαρίσουμε στα παιδιά μια αξέχαστη εμπειρία.

Το παραμύθι θα προλογίσει η διαιτολόγος Ανθούλα Ρόμπου
Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί στην Εταιρεία Προστασίας Περιβάλλοντος,Λεωφ. Κύκνων (Ξύλινο Σπιτάκι)Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2023Ώρα διεξαγωγής: 6:00 μμ

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 guests και κανένα μέλος