110 χρόνια από την απελευθέρωση της Καστοριάς έκλεισαν φέτος. Το σχολείο μας  για να τιμήσει την ημέρα, παρουσίασε την παραμονή,  μια πολύ όμορφη γιορτή σε γονείς και μαθητές, με το χρονικό της απελευθέρωσης της πόλης μας μέσα από ένα εξαιρετικό θεατρικό, που ετοίμασε η Γ’  τάξη.

Συγχαρητήρια στις δασκάλες των Γ1 και Γ2 κ. Ελένη Μπαμπάκου και Λουκία Νικολαΐδου, την εκπ/κό Θεατρικής Αγωγής κ. Πόπη Μήτση, τη μουσικό κ. Μαρία Μόσχου, τη γυμνάστρια κ. Στέλλα Χριστοδούλου, την εκπ/κό εικαστικών κ. Ελευθερία Πρωτόγερου που βοήθησαν στη γιορτή  και φυσικά στους μαθητές για το εξαιρετικό αποτέλεσμα!

Στις 11 Νοεμβρίου το σχολείο παρέλασε παρουσία της Προέδρου της Ελληνικής  Δημοκρατίας κ. Κατερίνας Σακελλαροπούλου και πλήθους κόσμου που καταχειροκροτήθηκαν.

Και του χρόνου!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 159 guests και κανένα μέλος