Την Παρασκευή 26 Μαΐου 2023, έγινε στο σχολείο μας μια μικρή γιορτή Μετά από συνεννόηση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και του σχολείου, πραγματοποιήθηκε μια δράση που σκοπό είχε από τη μία να ομορφύνει την αυλή του σχολείου με πολύχρωμες ζωγραφιές και ένα πολύ όμορφο graffiti και από την άλλη γονείς και παιδιά να περάσουν κάποιες όμορφες ώρες.

Όλα αυτά με συνοδεία ζωντανής μουσικής από δύο εξαιρετικούς δασκάλους του σχολείου μας , τον Γιώργο Τσιάντα και τον Μπάμπη Τσοπουρίδη, που έδωσαν έναν ξεχωριστό χαρούμενο τόνο στην εκδήλωση.

Άλλωστε ο τίτλος της δράσης "Σκορπάμε χαρά και χομόγελα" μόνο τυχαίος δεν αποδείχτηκε.

Παιδιά και γονείς, γεμάτοι χαρά και χαμόγελα, δημιούργησαν όμορφες ζωγραφιές που ζωντάνεψαν την αυλή μας, συμπληρώνοντας το χαμογελαστό πρόσωπο που φιλοτέχνησε ο σχολικός μας νοσοκόμος και καλλιτέχνης Πάνος Ζήζος.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους!

Για να δείτε το βίντεο της εκδήλωσης κάντε κλικ στον σύνδεσμο:

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 17 guests και κανένα μέλος