Μια χρήσιμη, διδακτική και διασκεδαστική επίσκεψη στην Πυροσβεστική Υπηρεσία πραγματοποίησαν τα τμήματα της Α΄ τάξης του σχολείου μας, στο πλαίσιο του μαθήματος της Μελέτης Περιβάλλοντος και συγκεκριμένα των ενοτήτων "Πώς είναι η γειτονιά μου" και " Πώς ζούμε στο σχολείο".

Το προσωπικό έδειξε στα παιδιά τα οχήματα, τα  εργαλεία κατάσβεσης και τον χώρο επιχειρήσεων, τα ανέβασε στα οχήματα, τους έδωσαν να χειριστούν τον αυλό κατάσβεσης και τους έδωσαν χρήσιμες συμβουλές για τις προφυλάξεις που πρέπει να παίρνουμε σε περίπτωση φωτιάς  και φυσικών καταστροφών.

Ευχαριστούμε τον Διοικητή και το προσωπικό, τόσο για την αποδοχή της επίσκεψης όσο και για την ξενάγηση στο σταθμό. Τα παιδιά μας έφυγαν κατενθουσιασμένα!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 guests και κανένα μέλος