Στα πλαίσια της εκπαιδευτικής δράσης φιλαναγνωσίας:"Η φαντασία πάει ... σχολείο" που υλοποιείται σε όλα τα σχολεία της Καστοριάς διαβάσαμε το βιβλίο "Μπελάδες με μουστάκια " της κ.Φραντζέσκας Αλεξοπούλου -Πετράκη στους μαθητές/τριες της Α' τάξης. Με αφορμή το θέμα της στείρωσης και τις υποχρεώσεις που έχουμε όλοι απέναντι στα ζώα συντροφιάς,τα οποία και πραγματεύεται το βιβλίο,καλέσαμε τον κτηνίατρο κ.Παναγιώτη Δημητριάδη να μας ενημερώσει και να μας ευαισθητοποιήσει περισσότερο στα παραπάνω ζητήματα ώστε να βελτιώσουμε τη συμπεριφορά μας απέναντι στα ζώα. Ευχαριστούμε πολύ το γιατρό για την εξαιρετική παρουσίαση και την εποικοδομητική συζήτηση που ακολούθησε με τα παιδιά μας!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 54 guests και κανένα μέλος