Το 5ο Δημοτικό στα Ραγκουτσάρια: «Σαν τα πρόβατα Μες στη στρούγκα μες στη μούγκα!!»

…. Να που καταφτάνει το 5ο δημοτικό σχολείο Kαστοριάς, ενδεδυμένο με προβατίσια στολή, της σπάνιας ράτσας Son! Kαι είναι σπάνια γιατί έχουν υψηλό IQ, φέρονται σαν άνθρωποι και ενίοτε ψηφίζουν!!! Τάκη Γιάννη και λοιποί, προσέχετε πολύ!!! Παίρνουν τις στράτες, τις πλατείες, τους δρόμους, τα στενά και παρακολουθούν όλων σας τα καμώματα!!! κουτόχορτο δεν τρώνε, μην τα 'χετε δεδομένα! Τη στρούγκα την αλλάζουνε, σαν δούνε πως τα χετε κακώς καμωμένα!!

Με κεντρικό σύνθημα το παραπάνω κείμενο οι μαθητές/τριές μας και οι γονείς τους παρέλασαν στα ΡΑΓΚΟΥΤΣΑΡΙΑ εκπροσωπώντας με μεγάλη επιτυχία το σχολείο μας! Συγχαρητήρια θερμά στο Σύλλογο Γονέων για την εκπληκτική διοργάνωση και όλους τους συμμετέχοντες για την εξαιρετική τους εμφάνιση!

Χρόνια μας Πολλά! Καλή Χρονιά! Και του χρόνου με υγεία

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 21 guests και κανένα μέλος