Βράβευση της μαθήτριας μας, Αγγελικής Παπαγεωργιάδου

Το Β΄ Βραβείο έλαβε στην κατηγορία Διαγωνισμός Διηγήματος Τάξεων Δ΄-E΄-ΣΤ΄ Δημοτικού στον 4ο Πανελλήνιο και Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό για Παιδιά και Εφήβους της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών η μαθήτρια της ΣΤ΄ Τάξης του 5ου Δημοτικού Σχολείου Καστοριάς Αγγελική-Ευφημία Παπαγεωργιάδου. Aggeliki-Papageorgiadou

Το διήγημα με το οποίο συμμετείχε η Αγγελική-Ευφημία στον Διαγωνισμό φέρει τον τίτλο «Η Σκυτάλη».

Τιμητικός Έπαινος απονεμήθηκε επίσης στο Σχολείο της μαθήτριας που βραβεύτηκε, καθώς και στη δασκάλα της, κ. Ευδοκία Σαμαρά.

Η απονομή των Βραβείων στους διακριθέντες μαθητές από την Ένωση Ελλήνων Λογοτεχνών έγινε την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2017 στο κατάμεστο αμφιθέατρο του Πολεμικού Μουσείου στην Αθήνα.