Αγιασμός Σχολικής Χρονιάς 2017-2018

5ο 12/θ Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Ο Αγιασμός του 5ου 12/θ Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου Καστοριάς θα πραγματοποιηθεί
τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 9.00΄ π.μ.
Οι μαθητές να έχουν μαζί τους την τσάντα τους, για να πάρουν τα βιβλία.-

Καστοριά, 7 Σεπτεμβρίου 2017
Ο Δ/ντής του Σχολείου

Μπέλλος Παντελής

Γιορτή Λήξης Σχολικού ¨Ετους 2016-2017

Βράβευση της μαθήτριας μας, Αγγελικής Παπαγεωργιάδου

Το Β΄ Βραβείο έλαβε στην κατηγορία Διαγωνισμός Διηγήματος Τάξεων Δ΄-E΄-ΣΤ΄ Δημοτικού στον 4ο Πανελλήνιο και Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό για Παιδιά και Εφήβους της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών η μαθήτρια της ΣΤ΄ Τάξης του 5ου Δημοτικού Σχολείου Καστοριάς Αγγελική-Ευφημία Παπαγεωργιάδου. Aggeliki-Papageorgiadou

Το διήγημα με το οποίο συμμετείχε η Αγγελική-Ευφημία στον Διαγωνισμό φέρει τον τίτλο «Η Σκυτάλη».

Τιμητικός Έπαινος απονεμήθηκε επίσης στο Σχολείο της μαθήτριας που βραβεύτηκε, καθώς και στη δασκάλα της, κ. Ευδοκία Σαμαρά.

Η απονομή των Βραβείων στους διακριθέντες μαθητές από την Ένωση Ελλήνων Λογοτεχνών έγινε την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2017 στο κατάμεστο αμφιθέατρο του Πολεμικού Μουσείου στην Αθήνα.

δικαιολογητικά εγγραφής στην A΄ τάξη 2-5-2017

Πρόσκληση γιορτής 25ης Μαρτίου